انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مازندران
Association of Tourist Guides of Mazandaran
درباره وبلاگ


راهنمای گردشگری پلی میان فرهنگهاست.
گردشگری بخشی از راههای حل چالش های اقتصادی کنونی و فرصتی برجسته برای چگونگی تقویت رشد اقتصادی و ایجاد شغل در طول سال های آینده، میباشد.

مدیر وبلاگ : مسعود حسین زاده

بسم ا.. الرحمن الرحیم

و ان یکادالذین کفرو لیزلقونک بابصارهم لما سمع الذکرو یقولون انه لمجنون و ما هو الا ذکرو للعالمین


اولین دوره انتخابات هیئت مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مازندران به حول قوه الهی درتاریخ 1392/6/5 ساعت 10 بامداد با حضور معاون ، جمعی از مسئولین سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری ،مهندس کاوه دبیر کمیسیون گردشگری اتاق صنایع وبازرگانی، سرکار خانم سیده مهسا مطهر دبیر کانون انجمنهای صنفی کارگری راهنمایان گردشگری کشور ،نماینده اداره کار و تعاون اجتماعی وحضور بیش از پنجاه راهنمای استانی برگزار گردید.

جلسه با قرائت آیاتی چند از کلام ال..مجید آغاز و سپس معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران با اعلام خبر فوق گفت: از این پس تمامی لیدرهایی که در کلاس های آموزشی مربوطه شرکت کرده و گواهی پایان دوره دریافت نمودند و کسانی که دارای کارت لیدر تور از سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری هستند عضو این انجمن خواهند بود. حسین باقری سکونت در استان مازندران را یکی از شروط اصلی عضویت در این انجمن برشمرد و افزود:انجمن صنفی کارگری تور لیدرها انجمنی حقوقی است که به درخواست خود اعضا و پیگیری سازمان برای ارتقا سطح کمی و کیفی و مطالبات اجتماعی جامعه تور لیدرهای استان مازندران تشکیل شد. وی یادآور شد:از این به بعد راهنماییان درخواست شده برای گردشگران خارجی ورودی به استان و یا میهمانان خارجی نهادها و دستگاه های مختلف از این انجمن تامین می شود. معاون گردشگری استان مازندران یکی از مشکلات گردشگری استان را عدم معرفی جاذبه های آن برشمرد و خاطر نشان ساخت:اطلاع رسانی از پتانسیل مازندران وظیفه همه مدیران و دست اندرکاران گردشگری به خصوص تور لیدرها است . وی گفت :در صورتی که تمامی ظرفیت های گردشگری استان در تمامی حوزه ها اتفاق بیفتد دیگر شاهد تحمع گردشگران در یک مکان خاص نخواهیم بود

مسئول انجمن های صنفی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت:باید تشکیل این انجمن را که خوشبختانه به همت پیشکسوتان تور لیدرهای استان به نتیجه رسیده است را به فال نیک گرفت. مهران حسنی افزود:تجمع تور لیدرهای حرفه ای و مسلط به زبانهای خارجی در قالب یک انجمن یکی از حلقه های گمشده گردشگری بود که در بحث تورگردانی و سفرهای گروهی نقش بسزایی دارد. وی گفت:در حال حاضر 8 تشکل در بخش گردشگری،3 تشکل در بخش میراث فرهنگی و یک تشکل در بخش صنایع دستی در استان فعالیت دارند
 
در ادامه مسعود حسین زاده عضو هیئت موئسس گزارشی از پیگیری و روند کاری گذشته تا کنون جهت تحقق اهداف این صنف با توجه به مشکلات وکارشکنیهایی که از سوی بعضی از افراد غیرمتخصص وفاقد جایگاه حقوقی وقانونی انجام میشد ابراز داشته واز همه شاغلین در این حرفه که فاقد دوره های آموزشی میباشند را دعوت به گذراندن دوره ها وپیوستن به مجمع فراخواند .

دبیر کانون انجمنهای راهنمایان سراسر کشور اعلام داشت انجمن صنفی کارگری راهنمایان تور مازندران،چهاردهمین انجمن تور لیدرهای کشور است این انجمن 12 سال قبل در اصفهان ، 10 سال پیش در شیراز و در سال 87 در تهران تشکیل شده است. مهسا مطهر افزود:این انجمن صنفی نه در تعارض و نه در عرض سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بلکه در کنار آن برای رونق گردشگری فعالیت می کند. وی به عدم بیمه لیدرها ، پایین بودن دست مزد و مالیات بر حقوق آنان را از جمله مشکلات این جامعه تاثیرگزار در گردشگری اشاره کرد و یادآور شد:قرار نیست با تشکیل انجمن معجزه ای اتفاق بیفتد کانون راهنمایان تور با کمک انجمن ها ی سراسر استان تلاش دارد از حقوق لیدرها حمایت کند مطهری برگزاری جلسات دوره ای انجمن را پیشنهاد داد و افزود:جلسات دوره ای باعث می شود ضمن آشنایی با مشکلات و دیدگاه ها و نظرات یکدیگر و ارتباط مستمر با انجمن بازاریابی هم برای اعضای آن اتفاق بیافتد.

در ادامه جلسه نماینده اداره تعاون وکار مهندس نقی زاده امیری ضمن سخنانی موارد صورتجلسه را بهمراه اساسنامه قرائت نمودند.

در پایان انتخابات با حضور کلیه اعضای واجد شرایط وتعداد 17نفر کاندیدا برگزار گردید که اعضای منتخب بشرح ذیل میباشند:

اعضای هیئت مدیره:

1-مسعود حسین زاده
2-اسماعیل گرایلی
3-محمد جعفری
4-یعقوب حاجی زاده
5-مسعود رمضانی فر
6-پیمان شریفی رضوی
7-نوید صبوری

بازرسین:
1-سرکار خانم اسدی
2-سرکار خانم زینب سیفی
 
نوع مطلب : اخبار انجمن، عمومی، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic