انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مازندران
Association of Tourist Guides of Mazandaran
درباره وبلاگ


راهنمای گردشگری پلی میان فرهنگهاست.
گردشگری بخشی از راههای حل چالش های اقتصادی کنونی و فرصتی برجسته برای چگونگی تقویت رشد اقتصادی و ایجاد شغل در طول سال های آینده، میباشد.

مدیر وبلاگ : مسعود حسین زاده

 

مدیركل نظارت بر فرودگاه ها، شركت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری از ابلاغ اتمام حجت این سازمان مبنی بر درج بلیت های الكترونیكی پروازهای داخلی به زبان فارسی به تمامی شركت های هواپیمایی داخلی و دفاتر خدمات مسافرت هوایی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان هواپیمایی كشوری، مراد اسماعیلی در گفت و گو با خبرنگار ما اظهارداشت: در فصل دوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اصول پانزدهم و هفدهم، فارسی بودن  زبان و خط رسمی كشور همچنین مبنای كار ادارات دولتی بر تاریخ هجری شمسی تصریح شده است. به موجب قانون "تعیین حدود مسولیت شركت های هواپیمایی ایران در پروازهای داخل كشور مصوب 1364"، مسولیت شركت های هواپیمایی ایرانی در مورد حمل ونقل مسافر و بار در پروازهای داخلی در حدود مسولیت مقرر در پروازهای بین المللی مذكور در كنوانسیون ورشو و پروتكل اصلاحی آن (امضا شده در لاهه) در نظر گرفته شده است. این كنوانسیون به منظور یكسان كردن مقررات حمل و نقل هوایی بین المللی منعقده شده است.

وی با بیان این مطلب كه بهره گیری از فناوری روز بازرگانی هواپیمایی و صدور بلیت های الكترونیكی در پروازهای داخل كشور با توجه به مزایا و تسهیلات موجود برای مسافرین، مورد توجه كلیه شركت های هواپیمایی داخلی قرار گرفته است، ادامه داد: با استناد به قوانین فوق الذكر و ابلاغ بخشنامه سازمان هواپیمایی كشوری دفاتر فروش هر یك از شركت های هواپیمایی داخلی و دفاتر خدمات مسافرت هوایی ملزم هستند تمامی اسناد حمل و نقل هوایی مسافر اعم از بلیت های اینترنتی و یا الكترونیكی را برای هموطنان ایرانی به زبان فارسی و تاریخ هجری شمسی صادر و ارائه كنند و استفاده از زبان و یا خط دیگر انتخابی است.

مدیر كل دفتر نظارت بر خدمات مدیركل دفتر نظارت بر فرودگاهها، شركت ها و موسسات هوانوردی اظهارداشت: در جلسه ای با نمایندگان شركت های هواپیمایی نیز از عدم درج زبان فارسی در بلیت های الكترونیكی به عنوان نقض صریح قانون اساسی و نظامات دولتی یاد شده است و با وجود ابلاغ سازمان هواپیمایی كشوری در چند مرحله به شركتهای هواپیمایی داخلی همچنان شاهد درج اطلاعات اساسی و ضروری بلیت ها به زبان لاتین توسط برخی شركت ها هستیم.

مدیركل نظارت بر فرودگاه ها، شركت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری با بیان این مطلب كه این بخشنامه 21/3/91 ابلاغ شده و از ابتدای مردادماه جاری لازم الاجراست هشدار داد: بدیهی است تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی مربوطه كه تا تاریخ فوق الذكر تمهیدات لازم را برای اجرای این بخشنامه اتخاذ نكنند برابر ضوابط و مقررات مربوطه برخورد خواهد شد و در صورت لزوم به مراجع قضایی جهت پیگرد قضایی معرفی خواهند شد.

نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic