انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مازندران
Association of Tourist Guides of Mazandaran
درباره وبلاگ


راهنمای گردشگری پلی میان فرهنگهاست.
گردشگری بخشی از راههای حل چالش های اقتصادی کنونی و فرصتی برجسته برای چگونگی تقویت رشد اقتصادی و ایجاد شغل در طول سال های آینده، میباشد.

مدیر وبلاگ : مسعود حسین زاده
مدیر کل میراث فرهنگی , گردشگری و صنایع دستی تهران گفت :
با توجه به اینکه توریسم مذهبی در حال رشد است , به دنبال افزایش گردشگر مذهبی در امام زاده داوود هستیم.به گزارش خبرنگار جامعه فارس محمد حسین فراهانی در بازدید از نقاط مختلف روستای امامزاده داوود(ع)، مهمان پذیرها و باغ های مختلف در غرب تهران گفت: باتوجه به اینکه توریسم مذهبی در کشور در حال رشد است، یکی از مناطقی که برای تهران در این زمینه دارای اهمیت است، امامزاده داوود(ع) است.

وی اظهار داشت: با توجه به فضای خوبی که این روستا و منطقه دارد، به دنبال افزایش گردشگر مذهبی به این روستا هستیم، اما این کار را باید با حفظ شاکله قدیمی آن انجام دهیم.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران ادامه داد: این روستا و امامزاده باید با ورود صنعت و تجهیزات جدید همان بافت سنتی خود را حفظ کند.

وی با اشاره به اینکه در گذشته برای رفت و آمد از چهارپا استفاده می شد تصریح کرد: مردم امامزاده داوود(ع) را با همان سنت قدیمی خودش می شناسند.

فراهانی افزود: اگر همان حالت قدیمی این منطقه را حفظ کنیم در جذب گردشگر و توریست بسیار موثر است، اما در حال حاضر امامزاده و این روستا بدلیل مشکلات فراوان برای مردم جذابیت ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران در ادامه به بازدید از سفره خانه ها و مهمان پذیرهای این روستا پرداخت و گفت: ابتدا باید وضعیت و موانع موجود در سر راه توسعه یگردشگری در این منطقه را شناسایی کنیم و بعد جلساتی را با مسئولان، دهیار، بخشدار، مسئول اداره اوقاف و سایر مسئولان برگزار کنیم تا راهکارهای موجود در این زمینه را بررسی و اجرایی کنیم.

وی با بیان اینکه جذب گردشگر مذهبی برای ما دارای اهمیت است، تصریح کرد: ابتدا باید برای ساماندهی این منطقه به دنبال جذب سرمایه گذار باشیم و این مکان را به عنوان یک نقطه نمونه گردشگری معرفی کنیم.

فراهانی همچنین پس از بازدید از حرم امام زاده داوود(ع) گفت: این بنا ثبتی است و باید مدیران حرم برای تغییرات آن از سازمان میراث فرهنگی استان تهران مجوز بگیرند، شاید در زیر این بنا اثرهایی وجود داشته باشد که در به دلیل تخریب های غیر کارشناسی به آن ها آسیب برسد.

وی افزود: متاسفانه معماری موجود در حرم مطابق معماری مذهبی نیست و بیشتر به سفره خانه های سنتی شبیه است.

در ادامه دهیار این روستا به مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: در این روستا ۱۰۳ زائر سرا وجود دارد که تنها ۳۵ زائر سرا پروانه بهره برداری دارند.

داوود گنجعلی ادامه داد: در این روستا گاهی ۵ هزار و در روزهای پیک تا ۷۰ هزار گردشگر و زائر می آید اما متاسفانه امکانات بسیار کمی در این روستا وجود دارد.

وی با بیان اینکه وضعیت بهداشتی فعلی این روستا نسبت به گذشته بسیار بدتر است، افزود: در گذشته امکانات و بهداشت در روستا بهتر بود و مسئولان بیشتربه آن رسیدگی می کردند، اما در حال حاضر این روستا از نظر بهداشتی و ساماندهی در وضعیت بسیار بدی به سر می برد.

نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic