انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مازندران
Association of Tourist Guides of Mazandaran
درباره وبلاگ


راهنمای گردشگری پلی میان فرهنگهاست.
گردشگری بخشی از راههای حل چالش های اقتصادی کنونی و فرصتی برجسته برای چگونگی تقویت رشد اقتصادی و ایجاد شغل در طول سال های آینده، میباشد.

مدیر وبلاگ : مسعود حسین زاده


وجود گرانی در بازار امری است که نمی توان آنرا انکار کرد.افزایش چند برابری قیمت کالا و خدمات در ماههای اخیر در برخی از اجناس و بالاخص کالاهایی که در سبد خانوار وجود دارد باعث گشت تا خبرنگار شمال نیوز از سری به بازار ساری زده و با برخی از شهروندان گفتگویی انجام دهد.

خانم خانه داری که برای تهیه مایحتاج روزمره به بازار مراجعه کرده بود پس از متوجه شده موضوع گزارش به خبرنگار شمال نیوز گفت:خودتان هم می توانید در خصوص گرانی ها براحتی اظهار نظر کنید به هر حال شما هم از بازار خرید می کنید.در طول چند ماه گذشته بعضی از کالاها دو برابر شده است.

فروشندگان به هر قیمتی که بخواهند می فروشند
وی در ادامه به افزایش قیمت بعضی کالاهای لبنی اشاره و گفت:سال گذشته در همین زمان ماست یک کیلیویی یکی از شرکت های لبنی را تقریبا 900 تومان می خریدیم اما الان قیمت آن به 1700 تومان رسیده است.چرا باید اینگونه باشد؟مگر درآمد ما چقدر زیادتر شده است؟.این زن خانه دار که به گفته خود خرید اکثر اجناس خانه به عهده اوست به افزایش قیمت چایی در بازار اشاره و گفت:نمونه این افزایش قیمت های بی حساب و کتاب همین قیمت چایی است که فروشنده می گوید از آن هفته تا امروز نزدیک به 40 درصد افزایش قیمت داشته است.او به قیمت مرغ هم اشاره و گفت:یک روز باید مرغ را کیلویی3500 روزی دیگر 7000 و الان هم نزدیک به 5000 تومان بخریم.نمیدانم مسئولین دارند چکاری انجام می دهند؟


فروشندگان به هر قیمتی که بخواهند می فروشند.

در ادامه تهیه گزارش خبرنگار شمال نیوز به بازار میوه و تره بار شهید رجایی مراجعه و وقتیکه موضوع گزارش را به یکی از خانم های خریدار اعلام کرد پاسخ شنید:
قیمت در این بازار نسبت به جاهای دیگر خوب است.اما برای من که کارمندم و یا دیگرانی که منزل آنها نسبت به بازار دور هست این امکان وجود ندارد که همیشه کالای خود را از این بازار تهیه کنند.
این خانم کارمند در ادامه گفت:همین سیب که اینجا به قیمت 1500 تومان به فروش می رسد در نزدیکی منزل ما کیلویی 3000 هزار تومان است در حالیکه همین جنس است.میوه های دیگر هم به همین شکل است.اصلا انگار مغازه داران به هر قیمتی که بخواهند کالای خود را می فروشند.


نظارتی در بازار وجود ندارد.

خبرنگار شمال نیوز برای آگاهی از وضعیت قیمتی پوشاک در خیابان قارن و فرهنگ هم حضور یافت.یکی از آقایان خریدار که به همراه خانواده خود برای خرید آمده بود به خبرنگار شمال نیوز گفت:مسئولین همیشه ادعا می کنند که بازرسان ما در بازار هستند و یا اینقدر جریمه کرده ایم اما من به راحتی ثابت می کنم که این موارد بسیار بسیار کم بوده و این برخوردها اصلا سازنده نیست.
وی که شغل خود را معلم عنوان کرده است در ادامه صحبت هایش گفته برای خرید یک کفش نیم ساعت قبل در یک کفش فروشی بودیم فروشنده در ابتدا قیمت کفش را 45000 تومان اعلام کرد اما وقتیکه دید ما از خرید منصرف شدیم حاضر شد حتی 30000تومان هم این کفش را به ما بدهد.جالب اینکه روی این کفش اتیکت هم زده بود.همین مساله خود گویای آن است که هیچ نظارتی در بازار وجود ندارد وگرنه چگونه یک کفش 45000 تومانی با چانه زدن به 30000 تومان می رسد؟او گفت در همین مغازه ای که هستیم فروشنده راضی شد شلوار 60000تومانی را به ما 40000تومان بدهد؟
او همچنین از چند گانگی قیمت های پوشاک در سطح بازار گله کرد و افزود:قیمت اجناس به خیابان ها انگار مرتبط است و به نوعی می توان گفت اصلا نظارتی در بازار وجود ندارد.
به هرحال وجود گرانی در بازار و گرانفروشی امری است که نمی توان آنرا انکار کرد و حتی مسئولین امرنیز بدان اعتراف دارند. امید است دستگاههای نظارتی در راستای انجام وظایف خود کوشاتر عمل نموده تا شهروندان با آسودگی خاطر بیشتری نسبت به تهیه مایحتاج خود اقدام نمایند.

نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic