انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مازندران
Association of Tourist Guides of Mazandaran
درباره وبلاگ


راهنمای گردشگری پلی میان فرهنگهاست.
گردشگری بخشی از راههای حل چالش های اقتصادی کنونی و فرصتی برجسته برای چگونگی تقویت رشد اقتصادی و ایجاد شغل در طول سال های آینده، میباشد.

مدیر وبلاگ : مسعود حسین زاده

با حمایت دانشگاه علم و فرهنگ و به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س)، میلاد امام رضا(ع)، بازگشایی دانشگاهها و مراکز تحصیلی و تقارن هفته اول مهرماه با روز جهانی گردشگری و دهه کرامت طی مراسمی  گروه دوچرخه سواران گردشگر از حرم حضرت معصومه(س) به حرم حضرت امام رضا(ع) توسط مسئولان جهاد دانشگاهی بدرقه شدند.

به گزارش پارس توریسم، دکتر محمد حسین ایمانی خوشخو ضمن اعلام این خبر افزود: این طرح با حمایت دانشگاه علم و فرهنگ انجام شده و قرار است تور دوچرخه سواری دانشجویی رایحه کرامت طی سفر 10 روزه خود با حمل پرچم نمادین آستان مقدس حضرت معصومه (س) از حرم مطهر ایشان تا آستان قدس رضوی رکاب بزنند.  


معاون آموزشی جهاد دانشگاهی گفت: در طرح رایحه کرامت دوچرخه سواران گردشگر با طی مسیر 1100 کیلومتری قم-مشهد پرچم نمادین آستان مقدس حضرت معصومه (س) را به آستان مقدس امام رضا (ع) حمل خواهند کرد و حامی اصلی این طرح دانشگاه علم و فرهنگ و مجری آن مرکز گردشگری علمی – فرهنگی دانشجویان ایران است و این گروه در نهایت همزمان با روز جهانی گردشگری در دانشگاه علم و فرهنگ مورد تقدیر قرار می گیرد.

عباس نامجو رئیس مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران نیز در این خصوص گفت: طرح ملی دوچرخه سواران گردشگر توسط مرکز گردشگری علمی-فرهنگی دانشجویان ایران وابسته به جهاد دانشگاهی به صورت دو تور درون مرزی تهران-قم و قم-مشهد و یک تور برون مرزی تهران-آلماتی (در جمهوری قزاقستان) برگزار می شود که هدف از آن گسترش فرهنگ دوچرخه­ سواری و گردشگری در میان دانشجویان کشور و برقراری پیوند دانشجویان با فرهنگ مردم جای جای ایران بزرگ و سایر نقاط دنیاست.

 محمدحسین یادگاری رئیس جهاددانشگاهی نیز با تاکید بر اهمیت ورزشهای همگانی و نقش آن در فرهنگ سازی جامعه گفت: ورزشهای همگانی باید در دانشگاه ها با رویکرد فرهنگی مورد توجه قرار گیرد. برگزاری طرحهایی همچون طرح ملی دوچرخه سواران گردشگر با حضور گسترده دانشجویان تاثیر مستقیمی در سلامت روح و جسم آنها و تقویت روحیه جمع گرایی دارد که باید بیش از پیش این مقوله را بین دانشجویان و عموم مردم فرهنگ سازی کرد.

 این مراسم با حضور دکتر یادگاری رئیس جهاد دانشگاهی، دکتر ایمانی معاون آموزشی جهاددانشگاهی وسرپرست دانشگاه علم و فرهنگ، مهندس زجاجی معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی، دکتر احمدی معاون اشتغال جهاد دانشگاهی، دکتر خبری رئیس پژوهشکده فرهنگ و هنر، فقیه زاده رئیس جهاد دانشگاهی واحد قم و جمعی از مسئولان و دانشجویان در حرم مطهر حضرت معصومه (س) برگزار شد.

نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic