انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مازندران
Association of Tourist Guides of Mazandaran
درباره وبلاگ


راهنمای گردشگری پلی میان فرهنگهاست.
گردشگری بخشی از راههای حل چالش های اقتصادی کنونی و فرصتی برجسته برای چگونگی تقویت رشد اقتصادی و ایجاد شغل در طول سال های آینده، میباشد.

مدیر وبلاگ : مسعود حسین زاده
شنبه 31 تیر 1391 :: نویسنده : مسعود حسین زاده
کشف معبد خورشید شب


باستان شناسان موفق به کشف معبدی ۱۶۰۰ ساله در جنگل های شمالی گواتمالا و در نزدیکی مرز مکزیک شدند.ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :
پیشنهاد بکارگیری "رایزن گردشگری" در ۶۰ سفارتخانه به رئیس جمهور ارائه شد

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری از ارائه پیشنهاد به رئیس جمهور برای بکارگیری "رایزن گردشگری" در سفارتخانه های ایران در ۶۰ کشور دنیا خبر داد.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
بسیاری از تورهای گردشگری فاقد مجوز هستندرئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران گفت: بسیاری از تورهای گردشگری که انجام می شود فاقد هرگونه مجوز از سوی میراث فرهنگی هستند.
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :

با وجود اینهمه ظرفیتهای موجود بخش گردشگری در استان مازندران متولیان این بخش از صنعت به چه می اندیشند.............................

اهداف وچشم اندازها ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بخش خصوصی ؟ کدام بخش  از دفاتر خدمات مسافرتی ؟

هواپیمائی؟ کدام شرکت حمل ونقل هوائی ؟؟؟؟؟؟ از مبدا مازندران به کدام شهرهای کشور؟؟؟ چند پرواز داخلی ؟

آیا پرواز خارجی و خروجی هم جز به عربستان که خروج ارز را بهمراه دارد داریم؟

جهانگردی؟ گردشگر ورودی ؟کو ؟کجاست ؟ چه کسی باید برنامه ریزی جهت ورود گردشگر خارجی به استان مازندران را تنظیم کند؟ مدیران فنی دفاتر جهانگردی؟ چند درصد از مدیران فنی دفاتر حضور دارند؟؟؟ 

آیا حضور مدیران فنی کافیست ؟ تخصص  ،آموزش و بازآموزی؟؟ غالب که فقط زائر را میشناسند!!!!!! و در جذب زائر مهارت کافی دارند ، آنهم خروج ارز از کشور و خلاف چشم انداز!!!!!!!!

سند چشم انداز اگر تحقق پیدا کند گردشگر چگونه باید از مناطق بازدید کند؟ با کدام راهنما؟؟؟ حتما همین راهنمایانی که بدون کارت   در حال حاضر گروهها را به گشتهای طبیعت گردی میبرند و هر چند از گاهی سر از مناطق انتظامی و امنیتی بخاطر مسائل غیر اخلاقی در میاورند؟؟؟؟

دو سالی هست که دوستانی را حد اقل 30 نفر  در رشته راهنمایان فارغ التحصیل شدند با تشکیل پرونده در حراست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری استان مازندران فرستادیم  تا صلاحیت آنان در این بخش مشخص شود و انجمن راهنمایان در استانی که در کشور اول نباشد سوم هست از نظر  ظرفیت های موجود .... اما تا کنون تعداد نفراتی که جهت مصاحبه راجعه دعوت شدند زیر 10 نفر میباشد!!! جالب اینجاست که پرونده ها در سازمان مفقود شده!!!!

در سال جاری حدود 7000 میلیارد تومان بودجه برای ایجاد وتوسعه شهرکهای سلامت ،صنعت گردشگری وتوریسم   کشور مصوب گردید بنظر شما سهم استان مازندران از این بودجه با توجه به جایگاه و ظرفیتهای موجود استان چقدر است؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از تمام مدیران محترم استان خواهانیم با تعامل بیشتر تمام تلاش خود را بکار گیرند که بخش اعظم این بودجه برای استان مازندران که قطب گردشگری و مستعد جذب توریسم است هزینه گرددوقبل از ارائه طرح توسط سایر استانها مازندران پیشتاز شده و زیر بنای لازم جهت پیاده سازی این طرح ملی را فراهم نمایند.!!!!!! 

نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :


این كشور بازار رشد مهمی برای قطر ایرویز به شمار می رود و به خدمات هوایی داخلی بیشتری نیاز دارد اما هزینه سوخت بیش از اندازه در عربستان و سیاست دولت در كنترل كرایه‌های هوایی داخلی، مانع فرصتهای رشد برای شركتهای هواپیمایی شده است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :

زیربنای‌ یکی از مهمترین آتشکده‌های دوره ساسانی فرو می‌ریزد و خشت‌هایش جایگزین مصالح خانه‌هایی می‌شود که روی تپه باستانی کرکو بنا شده‌اند. آتشکده کرکو در استان سیستان و بلوچستان یکی از بناهایی است که در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده ولی به‌دلیل نبود رسیدگی‌های لازم هر روز وضعیت اسفناک‌تری پیدا می‌کند. 

فقر، فرهنگ را می‌بلعد. در سیستان و بلوچستان منطقه‌ای است که بی‌خانمان‌ها با خشت‌های ساسانی و روی تپه‌ای باستانی، برای خود خانه می‌سازند. هر روز خشت‌های ساسانی آتشکده‌ کرکو برای ساخت خانه‌های روستایی از بیخ و بن کنده می‌شود تا سرپناهی باشد برای مردمی که فقر نمی‌گذارد بوی قدمت و تاریخ سیستان و بلوچستان را حس کنند. به‌گفته اهالی روستای کرکو، این مردم بی‌خانمان مصالحی برای ساخت خانه ندارند و از خشت‌های آتشکده کرکو استفاده می‌کنند.
ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :

وقتی روز جهانی صنایع دستی در سال 91 گرامی داشته شد، خیلی‌ها از جمله رسانه‌ها و مسؤولان متوجه نشدند در بعضی تقویم‌ها، نام روز جهانی صنایع دستی ثبت نشده و متولیان صنایع دستی نیز هنوز باورشان نشده است كه یك روز جهانی از تقویم ملی خارج شده باشد.

به گزارش پارس توریسم، 20 خردادماه برابر با 10 ژوئن، هر سال بهانه‌ای برای گرامی‌داشت هنرمندان صنایع دستی است. ثبت روز جهانی صنایع دستی در تقویم داخلی كشور قدمت قابل توجهی دارد، رقمی نزدیك به 44 سال.
ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :

در بازرسی تورهای گردشگری روز جمعه 23 تیرماه، مشخص شد 73درصد تورها تخلفاتی دارند. به این معنی که فاقد مجوز لازم یا بیمه بوده و یا از راهنمای کارت‌دار استفاده نکردند. در این شرایط علاوه بر حقوق آژانس‌دار و راهنمای کارت‌دار،‌ حق مسافران نیز ضایع می‌شود.

چندی پس از بازرسی‌های اولیه‌ای که انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران با مجوز سازمان میراث انجام داد،‌ اینک دور دوم بازرسی آغاز شد. به همین منظور روز جمعه 23 تیر، موارد مقرر شامل مجوز تور، کارت راهنما،‌ الحاقیه بیمه،‌ برنامه سفر و اطلاعات راهنما از مقصد سفر در تورهایی که از میادین آرژانتین و ونک حرکت می‌کردند،‌ بررسی شد.
ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :

گزارش شده است که در روستایی در ایالت اوتارپرادش هند، ازدواج عاشقانه ممنوع شده و مجموعه‌ای از قوانین محدودکننده علیه زنان وضع شده است.
 
به گزارش پارس توریسم به نقل از بی بی سی، بر اساس این گزارش، مسوولان شورای محلی روستای "آسارا" اعلام کردند که زنانی که کمتر از ۴۰ سال سن دارند، نباید برای خرید به تنهایی از خانه خارج شوند و حق استفاده از تلفن همراه در خارج از خانه را هم ندارند.
 
به آنها دستور داده شده است که وقتی در محیط بیرون هستند، سرخود را بپوشانند.
 
همچنین گزارش شده است که مسوولان این روستا اعلام کرده‌اند که افرادی که از روی عشق با یکدیگر ازدواج می‌کنند اجازه ندارند در این روستا زندگی کنند.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :
سه شنبه 27 تیر 1391 :: نویسنده : مسعود حسین زاده


گردشگران باتجربه می‌دانند که مسافرت و ماندن در کدام شهرها گران تمام می‌شود. به عنوان مثال لندن، پاریس و توکیو شهرهای بسیار گرانی به شمار می‌آیند که اقامت در آن‌ها حتی برای شهروندان بومی کار آسانی نیست.

اما در کدام شهرها هزینه‌ها کمتر است و به عبارتی دیگر می‌توان مدت بیشتری را به عنوان یک جهانگرد در آن‌ها بدون دغدغه هزینه‌ها گذراند.

به گزارش پارس توریسم به نقل از میراث آریا، آنچه در ادامه می‌خوانیم برگزیده‌ای از 10 شهر ارزان جهان است که با برخورداری از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، چندان به گردشگران خود سخت نمی‌گیرند.

ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :
سه شنبه 27 تیر 1391 :: نویسنده : مسعود حسین زاده

http://www.turkeytourismjournal.com

دریاچه ای تماماً طبیعی به صورت یک قلب …این دریاچه زیبا در کشور نروژ و در ۱۰۰۰ کیلومتری قطب شمال قرار گرفته است.

اگر شخصی را دوست دارید و می خواهید پیشنهاد ازدواج به او بدهید در کنار این دریاچه رمانتیک می توانید او را خواستگاری کرده و پیشنهاد ازدواج بدهید. این دریاچه تماماً به صورت طبیعی به شکل قلب می باشد. علت شکل قلب دریاچه به نظر بسیاری بعد از یخ بستن و ذوب شدن های متوالی برف شکل گرفته است.

ابعاد دریاچه قلب شکل به صورت ۳٫۵ متر طول و ۲٫۷ متر عرض می باشد. بعد از ذوب شدن یخ ها گودی به شکل قلب پدیدار شده است که طی مرور زمان با بارش باران این گودی با آب باران پر شده و تشکیل این منظره زیبائی طبیعی را ممکن ساخته است.

به گفته بسیاری از مشاهده کنندگان دریاچه قلب شکل یکی از زیباترین و رمانتیک ترین نقاط دنیا می باشد. البته ناگفته نماند که به علت شراطی آب و هوائی منطقه دریاچه قلبی ما بازدید کننده زیادی را میزبانی نمی کند.

نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :

 

مدیركل نظارت بر فرودگاه ها، شركت ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی كشوری از ابلاغ اتمام حجت این سازمان مبنی بر درج بلیت های الكترونیكی پروازهای داخلی به زبان فارسی به تمامی شركت های هواپیمایی داخلی و دفاتر خدمات مسافرت هوایی خبر داد.ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :

اتفاقی که این روزها در این کوه رخ داده است و فقط زائرانی که قبلا به این کوه و غار حرا آمده‌اند متوجه آن می‌شوند، این است که دیگر خانه خدا را نمی‌توان از این نقطه دید.
آنقدر برج‌های بلند اطراف بیت عتیق ساخته‌اند که کعبه با آن جامه مشکی که در میان خانه‌های سفید مکه منحصربه فرد بود، پشت این دیوارهای بلند و پر زرق و برق پنهان شده است.تا آمدن همه زائران به ایران زمان زیادی باقی نمانده است و این روزها که مکه خلوت‌تر شده، فرصت مناسبی برای دیدن نقاط دیگر این شهر تاریخی و مقدس است.
به گزارش ایسنا از مکه مکرمه، مکه برای همه زائران از شیعه گرفته تا سنی، یادآور رسول اکرم (ص) است؛ اما تاریخ این شهر به خاطر ساخت و سازهای متعددی که می‌شود، دست‌خوش تغییر زیادی قرار گرفته است؛ ولی هنوز در این شهر نقاطی پیدا می‌شود که تاریخ را با اندکی تغییر می‌توان در آن مشاهده کرد، مثل غار «حرا» در کوه نور که در همسایگی خانه خدا قرار دارد.

ادامه مطلب


نوع مطلب : عمومی، گالری تصاویر، 
برچسب ها :

 

 

عصر ایران: جزئیات ماجرای غم انگیز اعدام چند ایرانی در زندان های عربستان نشان می دهد این اقدام در یک قالب غیراخلاقی ، غیرحقوقی و سیاسی کارانه صورت گرفته است.  براساس اطلاعات به دست آمده توسط خبرنگار عصر ایران، این اتفاق حاصل کارشکنی ها و دوگانه گویی از سوی مقامات عربستان سعودی است .سفارت ایران در ریاض و وزارت خارجه ایران در روز 27 فروردین 91 به طور غیررسمی مطلع می شوند که قرار است تعدادی از ایرانیان در زندان بندر دمام عربستان سعودی اعدام شوند. پس از آن علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه ایران در تماس تلفنی با همتای سعودی خود "سعود الفیصل"خواستار توضیح رسمی در این باره می شود.

زندان سعودی ها
.:: برای مشاهده کامل متن به ادامه مطلب مراجعه فرمائید ::.

ادامه مطلب


نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :


«در ایران، آدم اخمو پیدا نمی‌شود و همه‌ی مردم صورت شادی دارند و تمام اخباری كه قبل از سفر به ایران شنیده می‌شود، از محدودیت در پوشش لباس و حجاب برای خارجی‌ها تا دستگیری توسط پلیس به خاطر عكس‌برداری، اشتباه است.»

به گزارش پارس توریسم به نقل از ایسنا، این بخشی از مطلب گزارش سفر «او ته جین» به ایران است كه در روزنامه‌ی پرتیراژ و معتبر كره جنوبی (چوسان ایلبو) منتشر شده و این گردشگر در آن درباره‌ی تجربه‌ و احساسش از سفر به ایران سخن گفته است. او حدود دو هفته پیش همراه هیأت گردشگری این كشور به ایران سفر كرد تا با جاذبه‌های كشور ما آشنا شود. ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :


( کل صفحات : 3 )    1   2   3   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic