انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مازندران
Association of Tourist Guides of Mazandaran
درباره وبلاگ


راهنمای گردشگری پلی میان فرهنگهاست.
گردشگری بخشی از راههای حل چالش های اقتصادی کنونی و فرصتی برجسته برای چگونگی تقویت رشد اقتصادی و ایجاد شغل در طول سال های آینده، میباشد.

مدیر وبلاگ : مسعود حسین زاده


این هفته خبرهای میراث فرهنگی با هشدار کارشناسان نسبت به تعبیه آسانسور در کاخ گلستان و آمدن سونامی مرمت در این بنای قاجاری آغاز شد اما با وجود این خبر نگران کننده، آخر هفته به خبر خوشی از ایلام و تنها عملیات باستان شناسی این شهر در تپه چغاخور ختم شد.
ادامه مطلب


نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :

آرت مسکو»، عصر امروز چهارشنبه 19 سپتامبر در حالی آغاز به کار می کند که یکی از تم های محوری این دوره اش به مطالعه هنر ایران اختصاص دارد.
ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :


معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از طراحی تورهای گردشگری ویژه پاییز خبر داد که با ارایه تخفیفاتی سعی دارد تا گردشگری در این فصل را رونق بخشد.
ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :

اختلاف میان دولت‌های ژاپن و چین در هفته‌های اخیر، بسیاری از گردشگران چینی را به سمت تایوان کشاند.به گزارش میراث آریا (Chtn) و به نقل از فوکوس تایوان، درگیری‌های اخیر چین و ژاپن بر سر جزایر مشترک دو کشور سبب شد بسیاری از چینی‌ها به امید مسافرت به تایوان برنامه‌های مسافرتی خود به ژاپن را لغو کنند.

کارشناسان معتقدند این مشاجره‌ها آسیب زیادی به صنعت گردشگری وارد خواهد کرد زیرا بسیاری از برنامه‌های مسافرتی را تغییر خواهد داد که نمونه آن لغو مسافرت‌ها یا تغییر مقصدهای از پیش تعیین شده است.

به گفته یکی از فعالان گردشگری تایوان، آمار تمایل گردشگران چینی که قصد مسافرت به تایوان در 14 اکتبر را دارند در مقایسه با سال گذشته 40 درصد افزایش داشته است که رشدی چشمگیر را نشان می‌دهد.

علاوه بر تورگردانان، فعالان دیگر صنایع نیز معتقدند گردشگران چینی بیشتری در ماه‌های آینده وارد تایوان می‌شوند که کم یا زیاد شدن آمار آن‌ها به میزان تداوم مشاجرات دو کشور چین و ژاپن بستگی دارد.

به گزارش میراث آریا، کارشناسان هنوز آمار دقیقی از سود مالی حاصل از ورود گردشگران چینی به تایوان ارائه نداده‌اند زیرا طبق گزار‌ش‌های موجود، تقریبا تمام برنامه‌های مسافرتی به تایوان در هفته‌های آینده تکمیل شده است و جا برای افزودن مسافر جدید وجود ندارد.
نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :


جشنواره‌ی «سفر سبز» همزمان با هفته‌ی گردشگری از پنجم تا دوازدهم مهرماه در تهران برگزار می‌شود.
ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :

با حمایت دانشگاه علم و فرهنگ و به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س)، میلاد امام رضا(ع)، بازگشایی دانشگاهها و مراکز تحصیلی و تقارن هفته اول مهرماه با روز جهانی گردشگری و دهه کرامت طی مراسمی  گروه دوچرخه سواران گردشگر از حرم حضرت معصومه(س) به حرم حضرت امام رضا(ع) توسط مسئولان جهاد دانشگاهی بدرقه شدند.

به گزارش پارس توریسم، دکتر محمد حسین ایمانی خوشخو ضمن اعلام این خبر افزود: این طرح با حمایت دانشگاه علم و فرهنگ انجام شده و قرار است تور دوچرخه سواری دانشجویی رایحه کرامت طی سفر 10 روزه خود با حمل پرچم نمادین آستان مقدس حضرت معصومه (س) از حرم مطهر ایشان تا آستان قدس رضوی رکاب بزنند.  
ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :
کارشناس مسایل روستایی گیلان گفت: گردشگری محیط زیست، اقتصاد پنهان در سفره جوامع روستایی است.گردشگری محیط زیست، اقتصاد پنهان در سفره جوامع روستایی


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :
دوشنبه 27 شهریور 1391 :: نویسنده : مسعود حسین زاده

فدراسیون شهرهای توریستی جهان با 37 عضو با هدف معرفی اهمیت جهانی صنعت گردشگری در شهر پکن افتتاح شد.

 به گزارش پارس توریسم، به گفته رئیس سازمان گردشگری چین، صنعت گردشگری در شرایط اقتصادی اسفبار کنونی روندی رو به رشد دارد و بر اساس آمارهای رسمی با در اختیار داشتن 250 میلیون فرصت شغلی، 9 درصد از تولید ناخالص ملی کشورها را به خود اختصاص داده است.
ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری البرز از ثبت 23 پرونده پیشنهادی این اداره کل در پنجمین همایش شورای سیاست گذاری آثار که به میزبانی این استان برگزار شد، خبر داد.
ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :

نخستین جشنواره‌ی عكس غارهای ایران با هدف ارائه‌ی چهره‌ای متفاوت از این جاذبه‌های گردشگری كشور، مهرماه امسال در اصفهان برگزار می‌شود.

 


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :


معاون گردشگری کشور از صدور دستور رئیس جمهور برای بررسی طرح بکارگیری «رایزن گردشگری در سفارتخانه ها» توسط معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری خبر داد.دستور رئیس جمهور برای بررسی طرح رایزن گردشگری در سفارتخانه ها


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
شنبه 25 شهریور 1391 :: نویسنده : مسعود حسین زاده

تهران به عنوان سومین شهر ارزان جهان بر اساس میانگین هزینه زندگی در سال 2012 میلادی معرفی شد.


به گزارش پارس توریسم به نقل از مهر، کلانشهر تهران در میان شهرهای جهان در حالی به عنوان یکی از ارزانترین شهرهای ارزان معرفی شد که در ماه های اخیر با نوسات ارزی متفاوتی روبرو بوده است. نوسانات ارزی و نرخ ارز رایج هر کشور از این جهت دارای اهمیت است که ملاکی برای تعیین میانگین هزینه های زندگی مورد استفاده قرار می گیرد.

از همین رو خبرگزاری رسمی چین ( شینهوا) در گزارشی که از سوی واحد اطلاعاتی اکونومیست منتشر شد 10 شهر ارزان جهان را بر اساس میانگین هزینه های زندگی معرفی کرد. در این ارزیابی شهر «نیویورک» به عنوان شاخص 100 در نظر گرفته شده است و بقیه شهر ها نیز در مقایسه با این شهر آمریکا رتبه بندی شدند.


ادامه مطلب


نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :جذب بیش از ۴ میلیارد دلار سرمایه  خارجی توسط ایران در سال ۲۰۱۱
روند جهانی سرمایه گذاری خارجی نشان می دهد در سال ۲۰۱۱ بیش از ۴ میلیارد دلار سرمایه خارجی توسط ایران جذب شده است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :

صنعت گردشگری گسترده‌ترین و مهم‌ترین صنعت خدماتی در دنیا محسوب می‌شود. میزان سرمایه‌گذاری برای ایجاد یک فرصت شغلی در صنعت گردشگری بسیار پایین‌تر از دیگر صنایع است و در واقع اشتغال‌زایی در این صنعت به سرمایه‌گذاری کمتری نیاز دارد به طوری‌که تمامی کشورها در رقابتی تنگاتنگ در پی بهره‌گیری از مزایای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و به ویژه دریافت سهم بیشتری از درآمد جهانی حاصل از گردشگری و همچنین بالا بردن سطح اشتغال در کشور خود هستند.
ادامه مطلب


نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :
چهارشنبه 22 شهریور 1391 :: نویسنده : مسعود حسین زادهگرانترین شهر جهان را بشناسید


بر اساس تحقیقات صورت گرفته پایتخت کشور نروژ به عنوان گرانترین شهر دنیا شناخته شده است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : اخبار انجمن، 
برچسب ها :


( کل صفحات : 2 )    1   2   
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات