انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مازندران
Association of Tourist Guides of Mazandaran
درباره وبلاگ


راهنمای گردشگری پلی میان فرهنگهاست.
گردشگری بخشی از راههای حل چالش های اقتصادی کنونی و فرصتی برجسته برای چگونگی تقویت رشد اقتصادی و ایجاد شغل در طول سال های آینده، میباشد.

مدیر وبلاگ : مسعود حسین زاده

 

جمعه 5 مهرماه:

1.    گردشگری ،آب،حفاظت از آینده مشترک

-    استقبال از اولین گردشگر ورودی به استان در محورهای ورودی شش گانه با اهداء گل و شیرینی

-    بازدید رایگان از موزه های سطح استان

-    ارسال پیامک تبریک و تیزر تلویزیونی به مناسبت هفته گردشگری و تبلیغات محیطی توسط بخش خصوصی

-    شرکت مدیر کل و معاونین و مدیران دوائر و کارکنان اداره کل در نماز جمعه سطح استان

-    پخت و توزیع رایگان آش محلی در محورهای ورودی هراز آمل جنب پایگاه اطلاع رسانی و رزرواسیون گردشگری بین گردشکران وروردی به استان مازندران

-    برگزاری تور یک روزه طبیعت گردی برای دانش آموزان و دانشجویان

شنبه 6 مهرماه

2.    گردشگری پایدار ،آموزش و رسانه

-    تجلیل از خادمان صنعت گردشگری استان با اهداء لوح تقدیر به منتخبان گردشگری استان در شهرستان رامسر به میزبانی مجتمع تفریحی توریستی شهر سبز رامسر

یکشنبه 7 مهرماه

3.    گردشگری ،اشتغال و حماسه اقتصادی

-    برگزاری دوره یکروزه آموزش دهیاران روستاهای هدف گردشگری استان با هدف آشنا سازی با صنعت گردشگری

-    اجرای تور یکروزه آشناسازی خبرنگاران با ظرفیتهای گردشگری استان

-    برگزاری دوره آموزش دو روزه مدیران و کارکنان تاسیسات گردشگری سطح استان با موضوع مشتری داری

دوشنبه 8 مهرماه

4.    گردشگری ،خانواده و معنویت

-     برگزاری هم اندیشی با مدیران و کارشناسان و اساتید مرتبط با صنعت آب و گردشگری با هدف بررسی نقاط قوت ،ضعف،فرصتها و تهدیدات گردشگری دریایی استان

سه شنبه 9 مهرماه

5.    گردشگری ،تدبیر و امید صلح و امنیت پایدار

-    دیدار با نماینده محترم ولی فقیه در استان  و ائمه جمعه شهرستانها با اهداف ارائه گزارش عملکرد یک ساله گردشگری استان و دریافت رهنمودهای ارشادی

-    دیدار با جانبازان قطع نخاعی و خانواده شهدا

چهارشنبه 10مهرماه

6.    گردشگری ،جوامع محلی و صیانت از منابع آبی

-     افتتاح پروژه های گردشگری در سطح استان

-     نشست مدیران بانک های استان در خصوص بررسی وضعیت طرح های متقاضی تسهیلات بانکی و طرحهای دریافت کننده تسهیلات از بانک های استان

پنجشنبه 11 مهرماه

7.    گردشگری ،هنرهای سنتی و میراث معنوی

-     برگزاری همایش گلیم چه متکازین در روستای متکازین بهشهر


نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :

مدیر اتحادیه‌ی هتل‌داران استان یزد گفت: گردشگری در این استان در شرایط متزلزلی است. به همین دلیل، یکی از دغدغه‌های فعالان حوزه‌ی گردشگری و میراث فرهنگی، مدیری است که برای اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری یزد انتخاب می‌شود.

yazd

محمدحسین محتاج‌الله در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به لزوم انتخاب یک مدیرکل بومی و آگاه به مسائل حوزه‌ی میراث فرهنگی،‌ صنایع دستی و گردشگری استان یزد برای این اداره کل‌، اظهار کرد: گردشگری، بخصوص در بخش خارجی، هشت سال پیش دست‌ کم در استان یزد در اوج شکوفایی بود‌، به‌گونه‌ای که هر تعداد هتل در این استان ساخته می‌شد، جوابگوی استقبال گردشگران نبود. به همین دلیل، در آن زمان چند مجموعه‌ی اقامتی – گردشگری راه‌اندازی شدند، ولی متأسفانه ورق برگشت.


او با بیان این‌که در چند سال گذشته، گردشگری در استان یزد ضربه‌های مهلکی خورده است‌، افزود‌: سرمایه‌گذاری زیادی در سال‌های گذشته در این حوزه شده است که هزینه‌های جاری، جوابگوی آن‌ها نیست. به همین دلیل، یکی از دغدغه‌های فعالان حوزه‌ی گردشگری، وجود مدیری توانمند در این حوزه است که بتواند مانند اواخر دهه‌ی ۷۰ و اوایل دهه‌ی ۸۰ فعالیت و به رشد اقتصادی استان کمک کند.
نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :
سه شنبه 26 شهریور 1392 :: نویسنده : مسعود حسین زاده

هتل های جزیره ی کیش ، بدون ستاره شده‌اند» این حرف برخی مسافران است که این روزها به کیش سفر می‌کنند و می‌گویند، ستاره‌های هتل‌های کیش حذف شده‌اند و معلوم نیست آن‌ها بر چه اساسی خدمات می‌دهند؛‌ اما رییس جامعه‌ی هتل‌داران کیش این حرف‌ها را به‌شدت تکذیب می‌کند.


kishhotel


مسیح‌الله صفا در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس گردشگری خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این‌که هیچ ستاره‌ای از هتل‌های جزیره برداشته نشده است‌، اظهار کرد: پس از اجرای طرح استانداردسازی در هتل‌های کیش‌، ستاره‌های هتل‌ها حذف نشدند، بلکه واقعی شدند.


ادامه مطلب


نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :

دبیر کل شورای جهانی سفر و توریسم (WTTC) در نشست مجمع عمومی این شورا گفت که در دنیای امروز همکاری بخش خصوصی و دولتی در صنعت گردشگری بیش از گذشته اهمیت یافته است.
ادامه مطلب


نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :


معاون اداره کل میراث فرهنگی سیستان و بلوچستان از آماده‌سازی پرونده ثبت جهانی شهر سوخته خبر داد و گفت: ‌با افزایش چشم‌گیر اعتبار این طرح امید است که در نوروز امسال تعداد مسافران و گردشگران ورودی به استان رشد چشمگیری داشته باشد.


ادامه مطلب


نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :
سه شنبه 26 شهریور 1392 :: نویسنده : مسعود حسین زاده

معبد آناهیتا یكی از بناهای تاریخی استان كرمانشاه است كه جزء قدیمی‌ترین مكان‌های ایران به حساب می‌آید و كاوشگران آن را تخت‌جمشید دوم ایران نامیده‌اند، اما روزگاری است كه از این معبد عظیم تاریخی تنها تپه‌ای با چند ستون شكسته باقی‌مانده است.


ادامه مطلب


نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :

اسپانیا با جذب نزدیک به ۳۴ میلیون گردشگر موفق‌ترین کشور منطقه‌ی

spain
مدیترانه در جذب گردشگر لقب گرفت.
 به نقل از ایسنا، اسپانیا با جذب نزدیک به ۳۴ میلیون گردشگر در هفت ماهه نخست ۲۰۱۳، موفق‌ترین کشور منطقه‌ی مدیترانه در جذب گردشگر لقب گرفت.به گزارش ورلد بولتن، میزبانی اسپانیا از ۳۴ میلیون گردشگر نویدبخش روزهای خوب برای صنعت گردشگری کشور است که صنعت گردشگری به‌عنوان یکی از ارکان اقتصادی آن، بیشترین میزان شاغلان را در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا دارد.

درآمدهای حاصل از صنعت گردشگری اسپانیا که در سال ۲۰۱۲ میزبان حدود ۵۸ میلیون گردشگر بود، حدود ‌۱۱ درصد از تولید ناخالص داخلی این کشور را به خود اختصاص داد.

بیشتر گردشگراناسپانیا از آلمان، فرانسه، انگلیس و کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس هستند. همچنین هفت درصد از نیروی کار این کشور نیز در صنعت گردشگری و یا صنایع مرتبط به کار اشتغال دارند و هر گردشگر به طور متوسط روزانه ۱۰۸ یورو در اسپانیا هزینه می‌کند.

بر اساس این گزارش، در هفت ماهه نخست امسال ترکیه بیشترین میزان رشد گردشگر در بین کشورهای منطقه مدیترانه را داشته و با میزبانی از ۱۹ میلیون گردشگر، رشد ۱۱ درصدی را نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۲ تجربه کرد.

یونان نیز در هفت ماهه نخست ۲۰۱۳ میزبان حدود هفت میلیون گردشگر بود که از رشد ۹ درصدی نسبت به زمان مشابه در سال ۲۰۱۲ حکایت دارد. کارشناسان علت اصلی رشد چشمگیر گردشگران کشورهای منطقه‌ی مدیترانه را حضور فعال این کشورها در نمایشگاه‌های معتبر صنعت گردشگری و ناآرامی‌های مصر می‌دانند که باعث شده گردشگران مصر کشورهای منطقه‌ی مدیترانه را برای گذاراندن تعطیلات خود انتخاب کنند.


نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :

پاریس در تعطیلات تابستانی امسال با مشکل کمبود هتل مواجه شد.


 به نقل از ایسنا، تابستان سال جاری میلادی برای پایتخت فرانسه ناکامی‌هایی را در جذب گردشگر به همراه داشت، چرا که هتلهای پاریس در اکثر ماه‌های سال از مسافر پُر می‌شوند.

به نوشته سایت ۲۰ مینت، تعطیلات تابستانی در پاریس در حالی رو به پایان است که تمام ظرفیت‌ هتل‌ها تکمیل شده بودند و در نیمه نخست امسال میزان ورود گردشگران خارجی ۱٫۴ درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافته بود.


paris

مشاور شهردار پاریس در این‌باره بیان کرد: افزایش سریع حجم گردشگر در پاریس با وجود کمبود تعداد هتل می‌تواند برای صنعت گردشگری این کلان‌شهر مشکل‌آفرین باشد. اگر حجم گردشگری با همین ریتم در پاریس اضافه شود، در سال‌های آینده هتل‌ها به سرعت پُر شده و شاهد ‌آن خواهیم بود که پاریس سهم خود را از بازار گردشگری از دست می‌دهد. افزایش مسافران این شهر به این معنی است که هتل‌ها دیگر به علت کمبود جا حاضر به پذیرش گردشگر نخواهند بود. این در حالی است که در ماه‌های ژانویه و فوریه این هتل‌ها اغلب خالی می‌مانند.

یکی از راه حل‌های ارائه شده برای رفع این مشکل افزایش هتل‌ها برای ایجاد هفت هزار اتاق جدید در زمین‌های قابل استفاده اطراف پاریس است. در واقع با انجام این طرح در سال‌های آینده بخشی از گردشگران در خارج از محدوده پاریس ساکن می‌شوند.

نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :

egypt

وزارت گردشگری با پخش تصاویر زنده‌ای از مناطق تاریخی مختلف این کشور و انعکاس آرامش و امنیت در این مناطق، از تمامی گردشگران دعوت کرد به مصر سفر کنند.

 به نقل از ایسنا، هشام زعزوع‌ – وزیر گردشگری و حفاظت از آثار باستانی مصر، – در ویدئویی که بر روی اینترنت قرار گرفته، در حالی‌ که در کنار مجسمه بزرگ ابو‌الهول در منطقه اهرام ایستاده بود، ضمن دعوت از گردشگران برای سفر به مصر، گفت: با استقرار آرامش و امنیت، این کشور آماده میزبانی از تمامی دوست‌داران این سرزمین تاریخی است.

به گزارش شبکه خبری «الیوم السابع» مصر، هشام زعزوع ضمن دعوت از تمامی گردشگران برای سفر به مصر اعلام کرد: چندین دوربین از نقاط مختلف تاریخی و مهم مصر، تصاویر زنده‌ای را از طریق اینترنت در اختیار گردشگران قرار می‌دهند. با پخش این تصاویر زنده می‌خواهیم ثابت کنیم که آرامش و امنیت بر مصر حکم فرماست و آنچه شبکه‌های تلویزینی معاند از مصر ارائه می‌دهند یک تصویر دروغین و جعلی است.


نوع مطلب : عمومی، 
برچسب ها :

بسم ا.. الرحمن الرحیم

و ان یکادالذین کفرو لیزلقونک بابصارهم لما سمع الذکرو یقولون انه لمجنون و ما هو الا ذکرو للعالمین


اولین دوره انتخابات هیئت مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان مازندران به حول قوه الهی درتاریخ 1392/6/5 ساعت 10 بامداد با حضور معاون ، جمعی از مسئولین سازمان میراث فرهنگی ،صنایع دستی وگردشگری ،مهندس کاوه دبیر کمیسیون گردشگری اتاق صنایع وبازرگانی، سرکار خانم سیده مهسا مطهر دبیر کانون انجمنهای صنفی کارگری راهنمایان گردشگری کشور ،نماینده اداره کار و تعاون اجتماعی وحضور بیش از پنجاه راهنمای استانی برگزار گردید.

جلسه با قرائت آیاتی چند از کلام ال..مجید آغاز و سپس معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران با اعلام خبر فوق گفت: از این پس تمامی لیدرهایی که در کلاس های آموزشی مربوطه شرکت کرده و گواهی پایان دوره دریافت نمودند و کسانی که دارای کارت لیدر تور از سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری هستند عضو این انجمن خواهند بود. حسین باقری سکونت در استان مازندران را یکی از شروط اصلی عضویت در این انجمن برشمرد و افزود:انجمن صنفی کارگری تور لیدرها انجمنی حقوقی است که به درخواست خود اعضا و پیگیری سازمان برای ارتقا سطح کمی و کیفی و مطالبات اجتماعی جامعه تور لیدرهای استان مازندران تشکیل شد. وی یادآور شد:از این به بعد راهنماییان درخواست شده برای گردشگران خارجی ورودی به استان و یا میهمانان خارجی نهادها و دستگاه های مختلف از این انجمن تامین می شود. معاون گردشگری استان مازندران یکی از مشکلات گردشگری استان را عدم معرفی جاذبه های آن برشمرد و خاطر نشان ساخت:اطلاع رسانی از پتانسیل مازندران وظیفه همه مدیران و دست اندرکاران گردشگری به خصوص تور لیدرها است . وی گفت :در صورتی که تمامی ظرفیت های گردشگری استان در تمامی حوزه ها اتفاق بیفتد دیگر شاهد تحمع گردشگران در یک مکان خاص نخواهیم بود

مسئول انجمن های صنفی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت:باید تشکیل این انجمن را که خوشبختانه به همت پیشکسوتان تور لیدرهای استان به نتیجه رسیده است را به فال نیک گرفت. مهران حسنی افزود:تجمع تور لیدرهای حرفه ای و مسلط به زبانهای خارجی در قالب یک انجمن یکی از حلقه های گمشده گردشگری بود که در بحث تورگردانی و سفرهای گروهی نقش بسزایی دارد. وی گفت:در حال حاضر 8 تشکل در بخش گردشگری،3 تشکل در بخش میراث فرهنگی و یک تشکل در بخش صنایع دستی در استان فعالیت دارند
 
در ادامه مسعود حسین زاده عضو هیئت موئسس گزارشی از پیگیری و روند کاری گذشته تا کنون جهت تحقق اهداف این صنف با توجه به مشکلات وکارشکنیهایی که از سوی بعضی از افراد غیرمتخصص وفاقد جایگاه حقوقی وقانونی انجام میشد ابراز داشته واز همه شاغلین در این حرفه که فاقد دوره های آموزشی میباشند را دعوت به گذراندن دوره ها وپیوستن به مجمع فراخواند .

دبیر کانون انجمنهای راهنمایان سراسر کشور اعلام داشت انجمن صنفی کارگری راهنمایان تور مازندران،چهاردهمین انجمن تور لیدرهای کشور است این انجمن 12 سال قبل در اصفهان ، 10 سال پیش در شیراز و در سال 87 در تهران تشکیل شده است. مهسا مطهر افزود:این انجمن صنفی نه در تعارض و نه در عرض سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری بلکه در کنار آن برای رونق گردشگری فعالیت می کند. وی به عدم بیمه لیدرها ، پایین بودن دست مزد و مالیات بر حقوق آنان را از جمله مشکلات این جامعه تاثیرگزار در گردشگری اشاره کرد و یادآور شد:قرار نیست با تشکیل انجمن معجزه ای اتفاق بیفتد کانون راهنمایان تور با کمک انجمن ها ی سراسر استان تلاش دارد از حقوق لیدرها حمایت کند مطهری برگزاری جلسات دوره ای انجمن را پیشنهاد داد و افزود:جلسات دوره ای باعث می شود ضمن آشنایی با مشکلات و دیدگاه ها و نظرات یکدیگر و ارتباط مستمر با انجمن بازاریابی هم برای اعضای آن اتفاق بیافتد.

در ادامه جلسه نماینده اداره تعاون وکار مهندس نقی زاده امیری ضمن سخنانی موارد صورتجلسه را بهمراه اساسنامه قرائت نمودند.

در پایان انتخابات با حضور کلیه اعضای واجد شرایط وتعداد 17نفر کاندیدا برگزار گردید که اعضای منتخب بشرح ذیل میباشند:

اعضای هیئت مدیره:

1-مسعود حسین زاده
2-اسماعیل گرایلی
3-محمد جعفری
4-یعقوب حاجی زاده
5-مسعود رمضانی فر
6-پیمان شریفی رضوی
7-نوید صبوری

بازرسین:
1-سرکار خانم اسدی
2-سرکار خانم زینب سیفی
 
نوع مطلب : اخبار انجمن، عمومی، 
برچسب ها :


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات